Aktuality

REALIZACE PROJEKTU OZBROJENÝ ÚTOČNÍK VE ŠKOLE V JIHOČESKÉM KRAJI POZASTAVENA (13. 3. 2020)

Vzhledem k probíhající epidemiologické situaci a vyhlášeném nouzovém stavu v ČR se zastavuje plánování všech akcí a výběru škol v rámci projektu… a to až do odvolání. Jelikož je většina aktivit lektorsky zabezpečena pracovníky policie a zdravotní záchranné služby zatím není možné ani stanovit náhradní termíny pro naplánovaní vzdělávacích aktivit ještě v roce 2020. 

 

PROJEKT OZBROJENÝ ÚTOČNÍK VE ŠKOLE DOSPĚL DO SVÉ FINÁLNÍ ETAPY (18. 11. 2019)

V letošním roce dospěl tento jihočeský projekt do své finální ucelené a přenosné podoby. I v tomto roce nadále pracujeme v rámci jednotlivých aktivit projektu především se školami. V rámci celodenního semináře se soustředíme na práci s nově natočenými instruktážními videi, které lze ve výuce využít jako interaktivní metodickou pomůcku pro lektory (policisty/záchranáře), kteří zaměstnance škol v daném tématu (a ve své oblasti zaměření) vzdělávají. Na pokračování projektu jsme i v roce 2019 získali dotaci od Ministerstva vnitra ČR ve výši 533 440, - Kč. V závěru roku bychom výstupy projektu rádi představili a zároveň i bezplatně nabídli kolegům z jiných Krajských ředitelství policie ČR.

 

STRATEGIE USB - METODICKÁ PŘÍRUČKA PRO NÁCVIK ZÁKLADNÍCH DÍLČÍCH PRVKŮ I. (16. 9. 2019)

Realizátoři projektu představili na jedné z českokrumlovských škol nově vytvořenou metodickou příručku pro nácvik základních dílčích prvků I. díl, jejímž účelem je předat informaci učitelům, jak mohou se svými žáky/studenty zvládnout nácvik základních dílčích prvků variant „Uteč a Skryj se“ strategie USB. V příručce se stručně prezentuje postup, jak mají učitelé jednotlivé nácviky s žáky/studenty vést, kam je směřovat a co je jejich smyslem. Příručku si v rámci výuky odnese společně s kartou USB každý účastník celodenního semináře.