Aktuality

VLASTNÍ INSTRUKTÁŽNĚ – METODICKÉ VIDEO NA TÉMA „OZBROJENÝ ÚTOČNÍK VE ŠKOLE“ JE HOTOVO! (15. 3. 2019)

Krátké instruktážní filmy jsou určeny pracovníkům základních a středních škol v rámci Jihočeského kraje a prezentují je jim základní postupy, jak se zachovat při útoku ozbrojené či agresivní osoby. Celosvětová strategie: Uteč – Skryj se – Bojuj je ve videu metodicky přizpůsobená českému školnímu prostředí. Pracovat s tímto interaktivním materiálem začnou od letošního roku v Jihočeském kraji policejní preventisté a instruktoři. Instruktážní video v celkové délce 48 minut je natočeno s žáky základní a studenty střední školy a záměrně je tematicky koncipovány do pěti samostatných dílů: 01– Evakuace (Uteč), 02 – Invakuace (Skryj se), 03 – Invakuace (Skryj se) s poskytnutím laické první pomoci, 04 – Invakuace (Skryj se) s vytvořením Barikády a 05 – Bojuj.

 

PROPOJENÍ DVOU MIMOŘÁDNÝCH UDÁLOSTÍ (ÚTOK A POŽÁR) V JEDNOM INFORMAČNÍM MATERIÁLU (14. 9. 2018)

Naší vytvořenou kartu „USB“ a kartu „První pomoci“ pro zaměstnance škol jsme se rozhodli spojit v jeden společný preventivní materiál. Nově jsme ke spolupráci na projektu oslovili i HZS Jihočeského kraje, který do materiálu připravil svou „hasičskou“ část. Skvěle vymyšleným formátem a grafickou prací jsme se nechali inspirovat od kolegů z Městské policie Sokolov, kteří podobný materiál se svými kolegy ze záchranných složek vydali již v roce 2016. Nový preventivní materiál začneme od října využívat k našim preventivním aktivitám na školách.

    

 

SPOLEČNÉ PRÁZDNINOVÉ SETKÁNÍ JIHOČESKÝCH A STŘEDOČESKÝCH TÝMŮ PROJEKTU „OZBROJENÝ ÚTOČNÍK VE ŠKOLE“ (1. 8. 2018)

26. - 27. 7. 2018 proběhl ve školním policejním středisku Sadská (Středočeský kraj) společný pracovní a vzdělávací workshop pro členy realizačních týmů Jihočeského a Středočeského kraje projektu „Ozbrojený útočník ve škole“. Tematicky bylo toto setkání zaměřeno na výměnu zkušeností, plánů a poznatků z realizace projektu v jednotlivých krajích a na společné teambuildingové vzdělávání na téma „Poskytnutí první pomoci v rámci přednemocniční taktické péče“.


NATÁČÍME PRO POLICEJNÍ PREVENTISTY INSTRUKTÁŽNĚ – METODICKÉ VIDEO NA TÉMA „OZBROJENÝ ÚTOČNÍK VE ŠKOLE“ (15. 7. 2018)

Od 18. června jsme začali v prostředí dvou jihočeských škol natáčet instruktážně metodickou pomůcku pro policejní preventisty. Video bude rozděleno na 5 samostatných dílů. Chtěli bychom zaměstnancům škol přiblížit vizuální formou různé modelové situace, v kterých uvidí a uslyší doporučené postupy a reakce při mimořádné události a zároveň nabídnout k dispozici preventistům zajímavou pomůcku pro výuku v této oblasti.